Süheyl Gürbaşkan, ailesine çok bağlı bir eş ve babaydı. Kızı Birce Gürbaşkan’ın dünyaya gelmesiyle çok sevdiği iş yaşamını bile ikinci plana almıştı…

Süheyl Gürbaşkan, 1972 yılında, hayatını “1960 Türkiye Güzeli” Güler Hanım’la birleştirir. Güler Hanım 10 Eylül 1971 tarihli Günaydın gazetesine yaptığı açıklamada evlilik konusunda şunları söylemiştir: “Süheyl ile geçen 8 yıl içinde işlerimizin çokluğundan evlenmeyi düşünmeye fırsat bulamadık. Şimdi her şey yoluna girdi. Artık evleneceğiz.”. Aynı haberde, Süheyl Gürbaşkan, Güler Hanım’ın kendisini meslek hayatında daima desteklediğini söyler. İkili, uzun süren flört döneminin ardından ilk kez aşağıdaki haberde yer alan fotoğrafların çekilip yayınlanmasına izin verirler.
Büyük gün geldiğinde, İstanbul sosyetesinin, işadamlarının ve çok sayıda sanatçının katılımıyla Süheyl Gürbaşkan’ın villasında çok özel bir düğün yapılır. Sabaha kadar süren kutlamalar, dönemin gazetelerinde de haber olarak yer alır. Süheyl Gürbaşkan ve Güler Gürbaşkan, balayı için de Roma, Kapri ve Yunan Adaları’na seyahat eder.
Süheyl Gürbaşkan, hem özel hayatı, tarzı ve seçimleriyle, hem de iş yaşamındaki başarılarıyla dikkat çeken bir reklamcıydı. İş yoğunluğu nedeniyle eşiyle pek eğlenmek için dışarıya çıkamazdı. Çıktığı zamanlarda ise Gürbaşkanlar, gazetecilerin objektiflerine mutlaka takılırlardı.

İsviçre zamanları

Süheyl Gürbaşkan bir süre İsviçre’de yaşar. Bu dönemde meslektaşı Vural Sözer’e 17 adet mektup yazar. Hayata, iletişime, ilişkilere, okuyup izlediklerine ve en çok da reklama ve reklamcılığa dair pek çok konuda fikirlerini paylaşır bu mektuplarında… Bir süre sonra İsviçre-Türkiye arasında mekik dokumaya başlar Süheyl Gürbaşkan. Bunun nedeni, dünyaya gelecek kızları Birce Gürbaşkan’ın doğum sürecidir.
1979 yılında ayrıldığı Türkiye’ye 1985 ortalarında dönen Süheyl Gürbaşkan, kızı Birce Gürbaşkan ile çok zaman geçiremez maalesef. Kendisi 1991 yılında yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle 1992 yılı Temmuz ayında hayata gözlerini yumar.