Süheyl Gürbaşkan, promosyon çalışmalarına ayrıca önem veriyordu ve bu girişimi için işin başına özellikle ilgilenecek birini getirmişti:

“Kesin konuşup hata etmeyeyim ama, zannımca bir reklam ajansı bünyesinde Türkiye’de ilk kez hediyelik eşya servisini biz kurduk. Bu işin başına Berto Koronel adında bir arkadaşımızı getirdik. Uzun yıllar boyunca, birçok reklam işverenleri için, kalemlikten, sigaralıktan, anahtarlıktan tut da, müesseselerin isim ve amblemlerinin özel olarak bastırıldığı duvar, masa ve kol saatlerine, çeşitli evrak çantaları, genellikle yılbaşlarında kendi müşterilerine dağıtmaları için bin bir zevkli buluş ve yenilikleri içeren, seramik, porselen vazolar, büro malzemelerine kadar imal ettirdik.”

 

Hürriyet ve Tercüman gibi gazetelerin, otomobil ya da para olarak, kupon biriktirilmesi yoluyla gerçekleştirdikleri çeşitli ikramiye dağıtım kampanyalarını o dönemde büyük çoğunlukla İstanbul Reklam Ajansı hazırlar.

 

Uzun yıllar, Fruko ve Pepsi Cola meşrubatları için, apartman daireleri, otomobiller, motosikletler gibi, şişe kapaklarının biriktirilmesiyle düzenlenen, belli dönem ve mevsimlerdeki satış promosyonlarını, gazete, radyo ve TV’de yine İstanbul Reklam yürütür.

Pereja kolonyalarının, iki yazlık villa armağanını içeren bir promosyon kampanyası için, arsaları bulmak, işveren adına satın almak, bir mimarî büroya villaların planlarını çizdirmek, hatta inşaatını bile tamamlamak üzere, oldukça yorucu ve ekip çalışması gerektiren hizmetleri de verirler. Kampanyayı da bütün medyalarda başarıyla uygularlar.

Yine TV’de, Türkiye’de ilk defa, her birine 1’den 10’a kadar sıra numaraları verilen 10 adet kısa TV reklam filmleriyle, Diana örgü yünleri adına bir yarışma, para armağanlarının dağıtıldığı ilginç bir satış promosyonu kampanyası yayınlanır.