YAPMIŞKEN EN İYİSİNİ YAPMAK

,

Süheyl Gürbaşkan, iddialı bir işe kalkışır ancak daima en iyisini yapmalı düşüncesi onu ilerlediği yolda kararlı bir şekilde yol almaya teşvik eder. Onun bakış açısına göre bir reklam ajansının can damarını oluşturan yaratıcı ekibe sağlanacak olanaklar, verimliliklerin artırır…

yapmiskeniyisiniyapmak“Yaptıklarımız fazla değil, eksik” der Gürbaşkan ve ekler: “Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızın huzuru, bana mutluluk verir. Ortaya çıkardığımızın, onlara sunduğumuzun fazlasına layıktır, düşünen beyinler. Bolbulamaçlık bu isteğimizden doğdu, fakat kolay olmadı.”
Evet kolay olmaz, ailesinden, müşterilerinden önemli destekler görür. Binanın finansmanında, ailevî birçok kaynağın büyük çapta katkısı olur. Annesi ve kız kardeşinin ellerindeki birtakım değerler paraya çevrilir. Reklam ilişkisinde bulunulan firmaların büyük yardımları olur. Örneğin, alüminyum profiller için müşterileri olan Çuhadaroğlu’na şu teklifle giderler:
Siz bizim alüminyum doğramalarımızı yapın, biz de sizin reklamlarınızı yaparız, ödeşiriz”. Sıra boyaya gelince, yine birlikte çalıştıkları Çavuşoğlu Boya Sanayi’den, Türk Telefon’dan telefonları; Halıflex’ten halıları; Paşabahçe’den seküritleri; Arva’dan raf ve dolaplarını bu şekilde barter’lar yaparak temin ederler.
Böylece Türkiye’nin ilk büyük reklam ajansı binasıda ortaya çıkmış olur.İstanbul Reklam faaliyetlerine devam ettiği bu dev komplekste pek çok ilk’e ve Türkiye’nin kurumlarının reklam çalışmalarına imza atar.