HEDİYE KAMPANYALARI DÜZENLEYEN İLK AJANS

,

Hürriyet ve Tercüman gibi gazetelerin, otomobil ya da para olarak, kupon biriktirilmesi yoluyla gerçekleştirdikleri çeşitli ikramiye dağıtım kampanyalarını o dönemde büyük çoğunlukla İstanbul Reklam Ajansı hazırlar.
Uzun yıllar, Fruko ve Pepsi Cola meşrubatları için, apartman daireleri, otomobiller, motosikletler gibi, şişe kapaklarının biriktirilmesiyle düzenlenen, belli dönem ve mevsimlerdeki satış promosyonlarını, gazete, radyo ve TV’de yine İstanbul Reklam yürütür.

Pereja kolonyalarının, iki yazlık villa armağanını içeren bir promosyon kampanyası için, arsaları bulmak, işveren adına satın almak, bir mimarî büroya villaların planlarını çizdirmek, hatta inşaatını bile tamamlamak üzere, oldukça yorucu ve ekip çalışması gerektiren hizmetleri de verirler. Kampanyayı da bütün medyalarda başarıyla uygularlar.

Yine TV’de, Türkiye’de ilk defa, her birine 1’den 10’a kadar sıra numaraları verilen 10 adet kısa TV reklam filmleriyle, Diana örgü yünleri adına bir yarışma, para armağanlarının dağıtıldığı ilginç bir satış promosyonu kampanyası yayınlanır.