Dayanıklı… Emniyetli… Sağlam lastik Pirelli…

,

Pirelli’nin kedileri

İstanbul Reklam’ın uluslararası bir marka olarak en önemli müşterilerinden biri de Pirelli lastikleriydi…

“Mintax reklamlarında olduğu gibi, Pirelli’de de görüntü, ses ve müzik beraberliğine önem verdik. Bugün Pirelli reklamları, iki kedi ve fareden oluşan tipleri, “Dayanıklı.. Emniyetli.. Sağlam lastik Pirelli…” sloganı üzerine oturan müziğiyle gerçekten başarılıdır. Pirelli’nin kedileri ayrılmaz bir parça haline dönüştü. Hediyelik eşyada, anahtarlıkta, kül tablasında, toz bezinde, trafik konularını işleyen çeşitli çıkartmalarda hep bu sevimli tipleri kullanıyoruz. Büyük ilgi gördü.

Avrupa bu konuda çok tecrübelidir. Örneğin, Fisk lastiklerinin elinde şamdan tutan çocuğu; Michelin lastiklerinin, lastiklerden oluşan adamı; bir zamanlar Esso’nun kaplanı vs., gibi Pirelli’nin kedileri de aynı başarıya ulaşmıştır.

Bu tür çalışmalarda,, istenen sonuca ulaşmanın en önemli yanını, iş sahibiyle reklamcının uyuşması, kaynaşması oluşturur. Pirelli’nin sayın yöneticileri, başta genel müdürleri Bay Borgialli ile, firmanın kuruluşunda büyük emeği geçmiş olan murahhas aza, rahmetli Emil Elâgöz’ün oğlu Aldo Elâgöz ve bütün yöneticileri, yetkili kişileri, bize büyük güvenle yönelmişler, çalışmalarımızda bizi hür bırakmışlardır. Reklamcılıkta, böylesine karşılıklı güven duygusu daima güzel yapıtların doğmasına neden olmaktadır.